Astrofizyka obliczeniowa w Princeton

Petra Sukova uczestniczyła w szkole letniej pt. “Prospects in Theoretical Physics – Computational Plasma Astrophysics”, zorganizowanej w dniach 18-29 lipca, 2016, w Institute of Advanced Study przy Uniwersytecie w Princeton. Tematyka szkoły dotyczyła symulacji plazmy kosmicznej, magnetohydrodynamiką, teorią kinetyczną, wiązaniem plazmy przez pole magnetyczne, a także problematyką magnetosfery czarnych dziur oraz procesami produkcji dżetów. Dokładniejszy opis oraz materiały dostępne w internecie można znaleźć pod tym linkiem.

PiTP_Poster_2016