Dziewczyny do Ścisłych

W dniu 30 marca na Uniwersytecie im.  Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się impreza pod hasłem “Dziewczyny do ścisłych”. W ramach całodniowych atrakcji, kandydatki na studia naa Wydziale Fizyki miały okazję spotkać się z prof. Agnieszką Janiuk. Była to okazja do rozmowy na temat rozwoju kariery naukowej w Polsce i za granicą. Uczestniczki mogły dowiedzieć się o nowinkach z dziedziny astrofizyki wysokich energii i prowadzenia badań astronomicznych w dzisiejszym świecie. Po spotkaniu z kandydatkami, Agnieszka Janiuk przedstawiła referat na temat akreujących czarnych dziur i błysków gamma, w ramach czwartkowego Kolokwium na Wydziale Fizyki UMK.

_DSC0303_1