Wykład o gwiazdach zwartych

Cygnus_x1_xray

W semestrze wiosennym roku akademickiego 2017/2018, prof. Agnieszka Janiuk będzie prowadziła wykład pt. “Compact Stars” (w języku angielskim) na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Jest to zaawansowany kurs przeznaczony dla studentów starszych lat Wydziału Fizyki PW. Materiał zawiera problematykę fizyki gwiazd zwartych, tj. białych karłów, gwiazd neutronowych i czarnych dziur, w kontekście ich kosmicznego otoczenia. Wykłady odbywają się we czwartki, w godz. 16.00-18.00 w sali 309 na Wydziale Fizyki PW (Koszykowa 75).