Warsztaty Psi2 w Paryżu

W dniach 1-15 lipca, Agnieszka Janiuk i Jeremy Mortier uczestniczyli w warsztatach naukowych pt. Gamma SN: “Gamma Ray Bursts and Supernovae – from the central engines to the observer”. Konferencja odbywała się na Uniwersytecie Paris-Sud w okolicy kampusu w Orsay. Program Gamma SN działa w ramach inicjatywy PSI2, która jest strategicznym projektem wymiany naukowej Uniwersytetu Paris-Saclay.   Program ma na celu promowanie osiągnięć dotyczących aktualnych wyzwań w dziedzinie Nauk Fizycznych w ich szerokim, interdyscyplinarnym zakresie. W tym celu do współpracy zapraszani są eksperci w zakresie poszczególnych dziedzin  i przebywają przez określony czas w tym samym miejscu. Strona internetowa aktualnego programu znajduje się pod tym linkiem.
Sig06-030