Szkoła letnia astrofizyki współczesnej

W dniach 2 - 13 lipca 2018 na kampusie MIPT w miejscowości Dolgoprudny obok Moskwy, Ishika Palit z grupy astrofizycznej w CFT PAN uczestniczyła w 14-tej Szkole Letniej na temat Astrofizyki Współczesnej. Tegoroczna Szkoła była poświęcona teorii, symulacjom oraz obserwacjom szerokiego zakresu zjawisk astrofizycznych, takich jak: szybkie berstery radiowe, magnetary, zlewające się gwiazdy neutronowe, oraz elektromagnetyczne odpowiedniki źródeł fal grawitacyjnych, wybuchy supernowych i akreujące dyski protoplanetrane. Strona internetowa szkoły wraz z listą wykładowców i programem znajduje się pod tym linkiem.

History-Red-Square