Konferencja Astrofizyki Obliczeniowej

W dniach 15-21 września w Petersburgu odbyło się spotkanie na temat Astrofizyki Obliczeniowej. W konferencji zorganizowanej przez Komisję B1 Międzynarodowej Unii Astronomicznej wzięło udział kilkudziesięciu specjalistów z całego świata (na poziomie co najmniej po-doktorskim) którzy zaprezentowali najnowsze osiągnięcia w zakresie technik i wyników symulacji komputerowych w astrofizyce. Strona internetowa wraz z programem spotkania znajduje się tutaj. Pod tym linkiem można zobaczyć pełną listę specjalistów będących członkami Dywizji B1 w Unii Astronomicznej. W tym repozytorium można znaleźć odnośniki do kodów komputerowych w wersjach publicznie dostępnych dla społeczności astronomicznej.

Agnieszka Janiuk z CFT PAN zaprezentowała na tym spotkaniu referat na temat modelowania przepływów akrecyjnych na czarne dziury za pomocą metod relatywistycznej magnetohydrodynamiki.

Qmridump2000


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>