Konferencja Polskiego Towarzystwa Relatywistycznego

W dniach 23-26 września 2019 w Szczecinie, w siedzibie Akademii Moskiej, odbył się 6. Zjazd Polskiego Towarzystwa Relatywistycznego PoToR. Wśród zaproszonych wykładowców na sesjach plenarnych mieliśmy okazje wysłuchać tak znakomitych specjalistów w dziedzinie astrofizyki relatywistycznej, jak prof. Masaru Shibata (Yukawa Institute, Kyoto, Japan), prof. Jose Font (University of Valencia, Spain), oraz prof. Tsvi Piran (Hebrew Univ., Jerusalem, Israel).
Z CFT PAN, Agnieszka Janiuk zaprezentowała referat plenarny pt. “Magnetized outflows from accreting black holes after neutron star merger”, zaś Ishika Palit przedstawiła kontrybucję w sesji równoległej, zatytułowaną „Accretion in a dynamical spacetime and the spinning up of the black hole in collapsars”.
GroupPhoto