CERN ogłasza konkurs dla uczniów, w którym główną nagrodą jest przeprowadzenie pomiaru w eksperymencie, którego propozycja jest tematem konkursu.

Treść

CERN zwrócił się do polskich uczniów z ofertą/prośbą na projekt eksperymentu, który mógłby być zrealizowany w CERN. Projekt który wygra, będzie zrealizowany na koszt CERNu (przez pracowników CERNu), a osoba/grupa, która wygra będzie zaproszona (wraz z opiekunem) na okres do 2 tygodni do CERNu w celu przeprowadzenia pomiarów. Koszty pobytu pokrywa CERN.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://home.web.cern.ch/students-educators/spotlight/2013/competition-beam-line-schools Można tam znaleźć szczegóły, a także linki do clipów video, w których konkurs jest omawiany.

Pierwsze wstępne zgłoszenia są do 31 stycznia 2014 r. Obowiązują w języku angielskim lub francuskim. Grupa zgłaszająca może liczyć do 30 osób. Wymagany jest minimalny wiek uczestników: 16 lat (przepisy związane z bezpieczeństwem). Zwycięzcy przeprowadzą swoje pomiary w CERNie w okresie lipiec-wrzesień 2014 r. Eksperyment może dotyczyć dowolnej wiązki cząstek dostępnej w akceleratorach PS lub SPS w CERN.

Dodano Piątek, 13 grudzień 2013, 07:22 CET
Ostatnia modyfikacja Piątek, 13 grudzień 2013, 07:49 CET