Szanowni Państwo. W związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa CFT PAN działa w ograniczonym zakresie. W szczególności do odwołania sekretariat i księgowość CFT PAN pracują zdalnie. Prosimy o kontakt tylko drogą elektroniczną. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Prof. Marek Kuś został powołany na członka 10-osobowego, międzynarodowego Strategicznego Komitetu Doradczego europejskiego Flagshipu nt. Technologii Kwantowych.

Treść

Prof. Marek Kuś został powołany na członka 10-osobowego, międzynarodowego Strategicznego Komitetu Doradczego europejskiego Flagshipu nt. Technologii Kwantowych. Celem Komitetu jest monitorowanie przebiegu programu i rekomendowanie Komisji Europejskiej akcji mających na celu jego skuteczną realizację. Flagship nt. Technologii Kwantowych jest jedną z trzech tego typu wielkoskalowych inicjatyw europejskich, o 10-letnim budżecie 1 miliarda €. Celem programu jest konsolidacja i dalszy rozwój europejskiej doskonałości naukowej w obszarze kwantowej komunikacji, kwantowych obliczeń, modelowania i pomiarów.

Dodano Środa, 27 marzec 2019, 07:08 CET
Ostatnia modyfikacja Wtorek, 9 kwiecień 2019, 13:36 CEST