Sympozjum im. Romana Juszkiewicza

W dniach 24-28. sierpnia, w Warszawie, odbyło się 1. Sympozjum im. Romana Juszkiewicza, międzynarodowy zjazd poświęcony współczesnej kosmologii i astrofizyce. Spośród naszej grupy, w sympozjum uczestniczyła Agnieszka Janiuk (również jako członkini Lokalnego Komitetu Organizacyjnego) oraz Mikołaj Grzędzielski. Strona internetowa sympozjum znajduje się tutaj. Zdjęcie grupowe Komitetu poniżej:

SAM_0982

 


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Mikrofizyka w astrofizyce relatywistycznej

Agnieszka Janiuk uczestniczyła w konferencji MICRA (Microphysics In Computational Relativistic Astrophysic) zorganizowanej przez Wydział Astronomii Uniwersytetu w Sztokholmie, w dniach 17-21 sieprnia 2015. Program i szczegóły konferencji można znaleźć na stronie internetowej. Agnieszka Janiuk przedstawiła wykład na temat Nukleosyntezy pierwiastków ciężkich w błyskach gamma. Zdjęcie uczestników konferencji poniżej:

micra_photo


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Warsztaty Einstein Toolkit

Petra Sukova, Szymon Charzynski i Agnieszka Janiuk uczestniczyli w warsztatach poświęconych pakietowi “Einstein Toolkit”, służącemu do prowadzenia obliczeń w numeryce relatywistycznej. Warsztaty odbyły się w instytucie Nordita (Nordic Center for Theoretical Astrophysics) w Sztokholmie, w dniach 11-14 sierpnia 2015. Strona internetowa i materiały z warsztatów znajdują się tutaj. Zdjęcie warsztatowe poniżej (foto – Szymon)

Agnieszka_Petra


Posted in Uncategorized by with no comments yet.