Wizyta w Pradze

W dniach 14-18 listopada, Agnieszka Janiuk i Mikołaj Grzędzielski odbyli wizytę w Instytucie Astronomii Czeskiej Akademii Nauk w Pradze. Spotkanie dotyczyło współpracy w zakresie teorii akrecji na czarne dziury, którą prowadzimy obecnie z dr Petrą Sukovą i prof. Vladimirem Karasiem. Ponadto, 15.11. Mikołaj przedstawił w praskim instytucie seminarium pt. “Theory of thermal instabilites in accretion disks”and its applications to the X-ray sources in all scales”.

IMG_20161117_093018223


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Seminarium Petry na youtube

Seminarium Petry Sukovej, pt. “Variability of accreting black holes”, które przedstawiła w CFT dnia 9 listopada, jest dostępne na kanale youtube pod tym linkiem.


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Nagroda Rektora

Agnieszka Janiuk otrzymała zespołową nagrodę III stopnia, przyznaną za osiągnięcia w dziedzinie naukowo-badawczej w 2015 roku, przez Rektora Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrodą zostały uhonorowane badania, które powstały we współpracy z zespołem dr Magdaleny Kunert-Bajraszewskiej.


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Czarne dziury w Kathmandu

W dniach 16-21 października w Kathmandu odbyło się szóste spotkanie na temat czarnych dziur, pod hasłem “Shining from the heart of darkness”. Uczestniczyło w nim ponad 100 naukowców z całego świata. Agnieszka Janiuk przedstawiła na tej konferencji referat pt. “Black hole accretion in gamma ray bursts”. Strona internetowa konferencji znajduje się tutaj.

Everest2

 


Posted in Uncategorized by with no comments yet.