Wykład o gwiazdach zwartych

Cygnus_x1_xray

W semestrze wiosennym roku akademickiego 2017/2018, prof. Agnieszka Janiuk będzie prowadziła wykład pt. “Compact Stars” (w języku angielskim) na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Jest to zaawansowany kurs przeznaczony dla studentów starszych lat Wydziału Fizyki PW. Materiał zawiera problematykę fizyki gwiazd zwartych, tj. białych karłów, gwiazd neutronowych i czarnych dziur, w kontekście ich kosmicznego otoczenia. Wykłady odbywają się we czwartki, w godz. 16.00-18.00 w sali 309 na Wydziale Fizyki PW (Koszykowa 75).


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Obrona doktoratu

Decyzją komisji ds. Przewodu Doktorksiego w CFT PAN, mgr. Mikołaj Grzędzielski, po złożeniu rozprawy i zaliczeniu wymaganych egzaminów, został dopuszczony do publicznej obrony doktoratu. Praca doktorska, recenzje nadesłane przez recenzentów zewnętrznych, oraz dokumentacja przewodu doktorskiego, znajdują się na stronie internetowej w zakładce pod tym linkiem.

Publiczna obrona rozprawy odbędzie się 12. marca 2018 roku o godzinie 9.00, w sali 203 Instytutu Fizyki PAN.


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Artykuł na konferencji Supercomputing Frontiers Europe 2018

Nasz abstrakt został zaakceptowany jako prezentacja i artykuł na międzynarodowej konferencji informatycznej, pt. “Supercomputing Frontiers Europe 2018″. Spotkanie odbędzie się w Warszawie w dniach 12-15 marca 2018 i jest współorganizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. Strona internetowa z programem konferencji jest dostępna tutaj.


Posted in Uncategorized by with no comments yet.