Osobliwości i kwantowa grawitacja

W dniach 21.-25.05, w Instytucie Matematycznym PAN, odbyła się konferencja pt. “Singularities of general relativity and their quantum fate”. Agnieszka Janiuk zaprezentowała tam referat pt. “Astrophysical sources of gravitational radiation”. Strona konferencji i jej pełny program znajduje się tutaj.

impan_logo


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Ekiden

W sobotę 12 maja, drużyna CFT wzięła udział w XIV wyścigu Ekiden. W tym biegu, członkowie każdej z sześcioosobowych drużyn, muszą pokonać całkowity dystans równy długości maratonu. Kapitanem naszej drużyny był Krzysztof Pawłowski. Z grupy astrofizycznej, bieg zasilił Jeremy Mortier. Pozostali uczestnicy to: Wojtek Hellwing, Julius Serbenta, Tomek Maciążek, Piotr Waluk.
Gratulacje!
Strona internetowa Ekiden Polska, z wynikami klasyfikacji, znajduje się tutaj.


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Wizyta dr Moscibrodzkiej w CFT

W dniach 24-25. kwietnia, z wizytą w CFT PAN gościła dr. Monika Mościbrodzka z Radboud University w Holandii. Jej badania naukowe są związane z modelowaniem namagnesowanych przepływów plazmy akreującej na czarną dziurę, emisją spolaryzowanego promieniowania z okolic centrum Galaktyki, oraz obserwowanymi zjawiskami w okolicy horyzontu supermasywnej czarnej dziury, za pomocą metod interferometrii wielkobazowej oraz Event Horizon Telescope.

Na zdjęciu poniżej, od prawej: M. Mościbrodzka, A. Janiuk, A. Murguia-Berthier, I. Palit, K. Sapountzis.

IMG_20180425_213210218


Posted in Uncategorized by with no comments yet.