Jubileuszowy Zjazd Fizyków Polskich

W dniach 16-18 października odbył się w Warszawie XLVI Jubileuszowy Zjazd Fizyków Polskich.

Z powodu pandemii, termin zjazdu został przesunięty z kwietnia 2020. Ponadto format Zjazdu przybrał formę mieszaną, wykłady odbywały się w Auli Politechniki Warszawskiej, jednak audytorium było ograniczone i większość uczestników brała udział w Zjeździe ogladając transmisję na kanale Youtube.

Do wszystkich wydarzeń Zjazdu można w każdej chwili powrócić korzystając z odnośników na stronie: https://100lat.ptf.net.pl/?page=program oraz https://100lat.ptf.net.pl/?page=plakaty. Organizatorzy zachęcają również do poświęcenia chwili czasu na zapoznanie się z inspirującymi materiałami dostępnymi w ramach Bazaru dydaktycznego: https://100lat.ptf.net.pl/?page=bazar.

Astrofizycy z CFT PAN zaprezentowali na Zjeździe plakat pt. “Kosmiczne rozbłyski promieniowania gamma” (aut. Agnieszka Janiuk i Bestin James).

Fig_jet1


Posted in Uncategorized by with no comments yet.

Wirtualna konferencja POTOR

W dniach 24-26 września, odbyła się konferencja pt. “Virtual Conference of the Polish Society on Relativity 2020″, zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Relatywistyczne POTOR.
Młodzi pracownicy CFT, Ishika Palit i Michal Zajaczek, zaprezentowali wyniki swoich najnowszych prac, podczas sesji astrofizycznej która odbyła się pierwszego dnia konferencji.
CFT PAN aktywnie uczestniczyło w zorganizowaniu wydarzenia, którego celem jest zebranie polskich i zagranicznych relatywistów, wymiana doświadczeń i prezentacja osiągnięć naukowych.
Konferencja odbywała się w języku angielskim i była podzielona na sześć plenarnych sesji tematycznych:
Mathematical and Numerical Relativity
Relativistic Astrophysics
Gravitational Waves
Cosmology
Quantum Gravity and Quantum Cosmology
Beyond General Relativity
Zarejestrowanych było ponad 180 uczestników.
Program zawierał 6 zaproszonych wykładów typu “keynote”, 12 zaproszonych referatów przeglądowych, oraz 34 kontrybucje, wybrane spośród ponad 150 nadesłanych abstraktów.
VP_2

Posted in Uncategorized by with no comments yet.