Współpracownicy

mbdr hab. Michał Bejger

Astrofizyk z Centrum Astronomicznego PAN. Interesuje się obiektami zwartymi: czarnymi dziurami, gwiazdami neutronowymi, zagadką równania stanu bardzo gęstej materii, hydrodynamiką w Ogólnej Teorii Względności, oraz teorią i detekcją fal grawitacyjnych w projekcie LIGO/Virgo. Więcej na stronie domowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

dr Magdalena Kunert-Bajraszewska

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2006 roku obroniła z wyróżnieniem doktorat na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej tejże uczelni, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Działa w Europejskiej Sieci Radioteleskopów interferometrii wielkobazowej. Jest również członkinią rady naukowej przeglądu radiowego LOFAR. Zajmuje się kwazarami o szerokich liniach absorpcyjnych, zwartymi radioźródłami, a także kwazarami podwójnymi. Więcej o Jej badaniach można przeczytać na stronie domowej.
QingwenWu

prof. Qingwen Wu

Profesor Uniwersytetu Naukowo-Technologicznego Huazhong w mieście Wuhan w Chinach. W roku 2007 obronił swój doktorat w Obserwatorium Astronomicznym w Szanghaju należącym do Chińskiej Akademii Nauk. Odbył staż podoktorski w Koreańskim Instytucie Astronomii i Badań Kosmicznych. W ciągu ostatnich lat odwiedził Instytut Fizyki Teoretycznej im. Yukawy na Uniwersytecie w Kioto w Japonii, Koreański Instytut Astronomii i Badań Kosmicznych w Daejeon a także Instytut Astrofizyczny Maxa Plancka w Monachium. Jego zainteresowania naukowe obejmują fizykę dysków akrecyjnych wokół czarnych dziur, dżety, rengtenowskie układy podwójne, pola magnetyczne, turbulencje i inne aspekty astrofizyki obiektów zwartych.


by with no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>